TUDNIVALÓK AZ ÉRETTSÉGI VIZSGA MENETÉRŐL
(letölthető:  Érettségi vizsga menete)

ÍRÁSBELI ÉRETTSÉGI VIZSGA

• A vizsga kezdete előtt fél órával meg kell érkezni (általában fél 8-ra).
  • Ünneplőben kell jönni.
  • 7.35-kor igazgatói tájékoztató és a csoportbeosztás kihirdetése (májusban az első három napon a tornateremben, a néhány fős vizsgáknál a kijelölt vizsgateremben).
  • Az írószereken, a szükséges segédeszközökön és az enni/innivalókon kívül mindent a tornateremben kell hagyni (értéktárgyakat ne hozzatok magatokkal, a telefonokat le kell adni az osztályfőnöknek).
  • „Ha a vizsgázó az írásbeli vizsgáról felróható okból elkésik, távol marad, vagy a vizsgáról engedély nélkül eltávozik, az adott vizsgatárgyból javítóvizsgát tehet.” – Ugyanez vonatkozik a szóbeli vizsgára is. (Ha a fentieket a záró értekezlet előtt igazolja, pótló vizsgát tehet, ez még 1. vizsgának számít.)

Segédeszközök a középszintű írásbeli érettségi vizsgán:

• hagyományos kék (esetleg fekete) színű tollal kell írni (tartaléktoll!), ceruzát csak az ábrák szerkesztéséhez vagy a rajzokhoz lehet használni, hibajavítót pedig egyáltalán nem szabad!
  • körző, vonalzó, zsebszámológép (matematika, fizika, kémia, földrajz), amely adatok tárolására nem alkalmas
  • történelematlasz – bejegyzés nem lehet benne
  • földrajzatlasz (csak a 2. feladatlapnál) – bejegyzés nem lehet benne
  • függvénytáblázat (matematika, fizika, kémia) – bejegyzés nem lehet benne
  • helyesírási szótár (magyar, történelem) – az iskola biztosítja
  • szótár (csak a 4. feladatlapnál lehet használni) – aki tud, hozzon, de az iskola is ad
  • szöveggyűjtemény a magyar írásbelin NEM használható!
  • Az emelt szintű érettségi vizsgán korlátozottabb a segédeszközök használata, erről a szaktanároktól kérjetek pontos tájékoztatást!
  • A segédeszközöket (vagy mást, pl. zsebkendőt) a vizsgázók egymásnak nem adhatják át, az iskola által biztosított segédeszközt a diák kérésére a felügyelő tanár adja át a szükséges időre.

2018. június 22. Péntek
Paulina